TEDMEM Kürsü: “Beceriler ve Ulusların Ekonomik Geleceği”


Etkinlik Kayıt

Kontenjanımız dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.

Program


21 EYLÜL 2017


09.30-12.30


TED Üniversitesi

D Blok Çok Amaçlı Toplantı Salonu
Ziya Gökalp Cd. No:48, 06420 Çankaya/Ankara

Türk Eğitim Derneği kurulduğu günden bu yana toplumun ortak paydası olan eğitim alanında gelişmeleri takip ederek eğitim sistemimize katkı sunmayı amaç edinmiştir.

Bu amaç doğrultusunda neden bugün olduğumuz noktada olduğumuzu daha iyi anlamamıza ve geleceğe ilişkin öngörüler geliştirebilmemize katkı sağlayacak paylaşımlarda bulunmak için oluşturduğumuz tedmem Kürsü platformumuz alanında öncü isimleri ağırlamaya devam etmektedir. tedmem Kürsü’nün 21 Eylül 2017 tarihindeki konuğu dünyaca ünlü eğitim ekonomisti Eric Hanushek’tir.

Eric Hanushek eğitim gündeminin son 30 yılında önemli tartışmalara yön veren pek çok çalışma gerçekleştirmiştir. 1980’li yıllarda eğitim harcamalarıyla öğrenci performansı arasındaki ilişkinin gücünü sorgulayan bir dizi çalışmayla eğitim çevrelerinde ön plana çıkmıştır. Sınıf mevcudunun azaltılması, öğretmen niteliğinin ölçülmesi, becerilerin ekonomideki karşılığı gibi akademik ve politik olarak tartışılagelen konularda gerçekleştirdiği analizlerle eğitim politikalarını etkileyen öncü bir isim haline gelmiştir. Ekonomi doktorasını Massachusetts Institute of Technology’den alan Eric Hanushek, Stanford Üniversitesi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

Eric Hanushek tedmem Kürsü’de “Beceriler ve Ulusların Ekonomik Geleceği” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecektir. Ardından alanında uzman isimlerin katılımıyla konunun derinlemesine incelendiği “Yeni Bir Başarı Hikayesi İçin Beceriler” isimli panel düzenlenecektir.

21 Eylül 2017 tarihinde TED Üniversitesi Yerleşkesinde düzenlenecek olan tedmem Kürsü etkinliğimizde sizleri aramızda görmekten onur duyarız.

Not: Katılım kontenjanla sınırlıdır. Katılımcılar, kayıt tarihi önceliğine göre belirlenecektir. Katılım için lütfen kayıt formunu doldurunuz.